Strona główna1 » Pomiar siedziska

  Kategorie

  Pomiar siedziska

  Jak zmierzyć podkład - siedzisko huśtawki ogrodowej aby podać dobre wymiary do uszycia nowego.
  Pomiar podkładu - siedziska huśtawki ogrodowej standard czyli mocowanego na 3 rurkach (wzór A i wzór B).
  Najwygodniej jest zdjąć stare siedzisko z huśtawki i rozłożyć na czymś twardym i równym np. podłoga. Miejsca rozerwane dosunąć do siebie i zmierzyć wymiar zewnętrzny wysokość i szerokość siedziska. Szczególnie ważny jest wymiar WYSOKOŚĆ natomiast SZEROKOŚĆ może mieć znacznie większą tolerancję. Następnie zaznaczamy środek środkowego tunelu aby pokazać jaka jest szerokość siedziska a jaka oparcia. Często siedzisko jest węższe od oparcia i trzeba zrobić przesunięcie środkowego tunelu. Normalnie szyjemy tunele na rurki przyjmując że standardowa ich grubość jest około 35mm + mały luz. Standardowo szyjemy tunele górny i dolny na szerokość 8cm a środkowy 6cm. Nie ma potrzeby dokładnej szerokości tuneli bo równie dobrze może być np. 7cm zewnętrzne tunele i 5cm środkowy (rurki też wejdą) a my do łatwiejszego montażu dajemy szersze. Najważniejszy jest wymiar zewnętrzny a szczególnie wysokość bo jeśli będzie za mały nie uda nam się złożyć siedziska a jeśli będzie zbyt duży to będzie dół
  Mierząc w ten sposób i podając nam takie wymiary mamy pewność że nowe siedzisko będzie pasowało.
  Jeśli z jakichś powodów nie mamy już starego siedziska to pomiar musimy wykonać na stelażu siedziska huśtawki. Proponuję wykonanie takiego pomiaru mierząc wysokość:
  mierzymy od środka środkowej rurki (w jedną i drugą stronę) szerokość siedziska i oparcia z grubością rurek. Czyli szerokość siedziska + wysokość oparcia + około 2cm (grubości rurek) = cała wysokość podkładu siedziska. Z pomiarem szerokości podkładu siedziska nie mamy już kłopotu.
  Sumując: do uszycia nowego podkładu siedziska potrzebujemy właściwą wysokość (siedzisko + oparcie) z zaznaczeniem środka środkowego tunelu ( abyśmy wiedzieli czy ma być na środku czy też ma mieć 2 - 3 cm przesunięcia) i szerokości siedziska huśtawki. Przy przesunięciu środkowego tunelu poniżej 2 cm będzie się nadawało nasze siedzisko z wszytym tunelem na środku (wszyty tunel ma 2-3 cm pomiędzy przeszyciami). Natomiast przy większej różnicy szerokości siedziska do oparcia należy zrobić przesunięcie środkowego tunelu.
  Przy trudności z pomiarami zawsze można przesłać stare siedzisko do naszej firmy a my na jego podstawie uszyjemy nowe.


  Andrzej Płaczek
  Firma Anawer
   
  Przejdź do strony głównej
  Oprogramowanie sklepu shopGold.pl