1 » Jak uszyć daszek na huśtawkę ogrodową2

Kontakt

 • Firma Anawer
  ul. Świerkowa 31
  42-290 Blachownia, pow. Częstochowski
 • E-mail:sklep@dlaciebieidomu.pl
 • Telefon34 333 62 72
  783 345 985
 • Godziny działania sklepuBiuro pracuje Poniedziałek - piątek w godzinach od 8.00 do 16.00

Statystyka

 • Aktualnie klientów na stronie: 1
 • Sklep odwiedziło: 243059 klientów

Jak uszyć daszek na huśtawkę ogrodową

Data dodania: 28-11-2017

Wiele osób szyje w domu i to dla nich chcę podpowiedzieć że mogą sami uszyć sobie daszek na huśtawkę ogrodową szczególnie w kolorze jaki potrzebują.
Podstawowe standardowe daszki huśtawek ogrodowych mają stelaż z rurek które po złożeniu są w kształcie prostokątnej ramki.
Należy zmierzyć wymiar zewnętrzny tej ramki razem z grubością rurek aby wiedzieć gdzie zrobić mocowanie tkaniny daszka.
Wymiar powinien być dość dokładny z dokładnością 1  centymetra, jeśli daszek będzie zbyt luźny będzie na środku zwisał a jeśli zbyt ciasny to po założeniu powyginają się rurki ramki. Wycięcia ozdobne z przodu i z tyłu możemy sobie darować, bez nich też będzie ładnie. Wystarczą  4 wycięcia narożne aby tkanina się zawinęła a falbanka (część zwisająca poniżej ramki) równo zwisała. U nas falbanka ma około 18 cm ( najlepiej aby miała od 15 cm do 20 cm) optymalnie.
Do mocowania na dłuższe rurki naszywamy tunele o szerokości 4-5 cm w które włożymy rurki oraz zaznaczamy i naszywamy narożniki.
Ramka z rurek założona w narożniki przy właściwych wymiarach nadaje kształt i wygląd daszka dlatego naszym zdaniem narożniki są bardzo ważne.
Daszek uszyty bez narożników tylko same tunele słabo się prezentuje bo wystarczy mały podmuch wiatru aby tkanina daszka się przesunęła i okryła część rurek stelaża. Natomiast tunele dobrze wytrzymują podmuchy wiatru bo są na całej długości daszka a narożniki naciągają tkaninę i utrzymują we właściwym miejscu.
W firmie Anawer przy szerokości boków powyżej 120 cm (głębokość huśtawki) dajemy dodatkowe mocowanie np. rzepy lub troczki. Obrzeże daszka w naszej firmie obszywamy lamówką na maszynie z lamownikiem ale można też  (jeśli nie mamy lamownika) brzeg tkaniny zawinąć około 1 cm i przeszyć.
Tkaninę na daszki  można uszyć nawet na domowej maszynie do szycia, kłopot jest tylko z wielkością ale da się.
Daszek możemy uszyć z dowolnej tkaniny w zależności jakie mamy oczekiwania, wystarczy popatrzeć na nasze rysunki a powinno się udać.
Najlepiej nadają się naszym zdaniem tkaniny poliestrowe jednobarwne lub wzorzyste, z tym że tkaniny wzorzyste mają najczęściej spód biały.

Daszki huśtawek które posiadają stelaż daszka w innym kształcie np.jak łuki są już znacznie trudniejsze w uszyciu więc odradzamy początkującym.
Każda tkanina na daszek musi mieć mocowanie dopasowane do kształtu  i wielkości stelaża daszka huśtawki.


Anawer 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej